پوکر فیس چیست ؟ روش بازی با زبان بدن یا poker face

آشنایی با پوکر فیس و روش انجام بازی با زبان بدن

پوکر فیس : برای پوکر باز واقعی و جهانی شدن علاوه بر یادگیری تکنیک های پوکر لازم است که یاد بگیریم چگونه poker face خوبی در زمان بازی داشته باشیم. برای داشتن چهره خوب در پوکر هم شما نیاز به تمرین زبان بدن دارید. برای تمرین در این زمان، پیشنهاد می کنیم در زمان بازی در یک سایت پوکر آنلاین از خود و رفتار خود فیلمبرداری کنید.

این کار باعث می شود تا بتوانید مشکلات چهره خود را در زمان بازی پیدا کرده و در بازی زنده پوکر برنده زمین باشید. ما در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد که چگونه در هنگام بازی چهره نرمالی داشته باشید و چگونه از زبان بدن خود در این بازی استفاده کرده و به موفقیت برسید.

پوکر فیس خوب چیست؟

داشتن پوکر فیس ( poker face ) خوب به معنای ابراز واکنش های مثبت یا منفی در بازی، نگه داشتن بدن در حالت آرام و تعامل آرام با سایر بازیکنان پوکر است. بخاطر داشته باشید که در صورت زیاد بودن تنش ها برای شما مشکل ایجاد می شود و داشتن آرامش و تعادل صورت در بازی پوکر ضروری است.

با تسلط و به کارگیری تکنیک های خاص، شما قادر خواهید بود فیس یا همان صورت خود را شل کرده و از برقراری ارتباط نا آگاهانه از طریق زبان بدن خودداری کنید. در ادامه قصد داریم مهمترین نکات را برای داشتن پوکر فیس مناسب و ایده ال به شما اموزش دهیم. با ما همراه شوید.

چهره خود را آرام نشان دهید

 برای اینکه یک پوکر فیس ( poker face ) خوب داشته باشید در اولین قدم لازم است که چهره یا همان فیس خود را آرام کنید. کنترل عواطف و واکنش هایتان در مورد دست هایی که می گیرید بخش مهمی از بازی پوکر است. ذهن خود را پاک کرده، صورت خود را شل کنید و با یک تنفس عمیق آرامش را به چهره خود هدیه دهید. برای اینکه یک پوکر فیس خوب داشته باشید نیاز است که کلیه واکنش های خود را پنهان کرده تا کسی متوجه نشود به چی فکر می کنید یا قصد دارید چه کاری را انجام دهید.

ارتباط چشمی را با دیگران حفض کنید

ارتباط چشمی با دیگران را حفظ کنید. این نکته نیز یکی دیگر از مهم ترین قدم ها برای داشتن یک پوکر فیس ایده ال است. شما می توانید با نگاه کردن به فیس افرادی که به آنها اطمینان دارید و با خیره شدن به چشمهای اطرافیان ، برنده دست پوکر شوید. خیره شدن در چشم ها نشان می دهد که شما چیزی برای پنهان کردن ندارید ، بنابراین آنها نمی دانند از شما چه انتظاری دارند.

گاهی پلک بزنید

خیره شدن به فضا یا تمرکز بیش از حد بر روی کارت های بازی نیز پوکر فیس ( poker face ) شما را به خطر می اندازد. این نشان می دهد که شما به اطراف توجه نمی کنید و یا از دست و شانس خود نگران هستید. به خود یادآوری کنید که پلک بزنید تا هنگام تمرکز چشمان شما خشک نشود. البته مراقب باشید که پلک زدن بیش از حد نیز می تواند عصبی بودن شما را نشان دهد که این قضیه نیز در پوکر فیس شما بسیار تاثیر گذار است. برای اینکه یک فیس مناسب در بازی پوکر داشته باشید نیاز است که تعادل را رعایت کرده و هر از گاهی اقدام به پلک زدن کنید نه بصورت مداوم. تمرکز بیش از حد بر روی یک چیز بصری نیز می تواند شما را منحرف کند و ممکن است یک بازی مهم را از دست بدهید

فک را آرام کنید

لب های خود را در کنار هم نگه دارید و فک را آرام کنید. دهان شما پشتیبان اصلی برای عضلات صورت یا همان فیس شما در پوکر است و هرگونه تنش، لبخند و یا اخم بر پوکر فیس شما تأثیر می گذارد. ابتدا فک خود را شل کنید و فضایی بین دندانهای خود ایجاد کنید. چند بار دهان خود را باز کرده و ببندید تا به آرامش برسید. از نشان دادن دندان خودداری کنید. خواه برای یک پوزخند کوچک، دندانهای قابل رویت بدان معنی است که دهان شما در حال حرکت است و حرکت شما  را می تواند لو بدهد. دندانهای خود را به هم فشار ندهید زیرا استرس را در فیس شما نمایان می کند. پس برای اینکه پوکر فیس شما حفظ شود این نکته را در بازی پوکر بسیار جدی بگیرید.

مستقیم به جلو نگاه کنید

مستقیم به جلو نگاه کن. دقت کنید برای اینکه پوکر فیس ( poker face ) شما بهم نریزد هرگز از گوشه چشمان خود به سمت چپ یا راست نگاه نکنید. اینها همه چیزهایی است که می تواند سرنخی برای رقیبان شما در بازی پوکر باشد که چیزی برای مخفی کردن دارید مثل داشتن کارت خوب یا بد در دستانتان. پس هرگز از گوشه چشمانتان به حریفان نگاه نکنید تا مبادا از طریق فیس نامناسب سرنخی به انها بدهید. انجام این کار دشوار است، اما حرکات چشم خود را به حداقل برسانید. حتی چانه زدن یا بالا آمدن بیش از حد ابرو می تواند در پوکر فیس شما اختلال ایجا کند.

از عینک آفتابی استفاده کنید

برای محافظت از فیس خود در بازی پوکر حتما عینک آفتابی بزنید تا دیگر نیازی به نگرانی در مورد چشمان خود نداشته باشید. در صورت داشتن نور کافی، زدن عینک آفتابی باز هم پیشنهاد می شود. استفاده از عینک آفتابی یکی از اصلی ترین اقدامات پوکر بازان حرفه ای برای داشتن یک پوکر فیس ایده آل است.

بهبود زبان بدن و تاثیر آن بر پوکر فیس

زبان بدن یکی از اصلی ترین مواردی است که برای داشتن یک پوکر فیس خوب به شما کمک می کند. وقتی شما بتوانید آرامش را در فیس خود حفظ کرده و یا از تنظیم بی مورد لباس و بدن خود خودداری کنید و تنش های موجود در بازی را جای دیگری انتقال دهید، می توانید در بازی پوکر موفق شده و با استفاده از زبان بدن مناسب، یک پوکر فیس بسیار خوب در خود بوجود آورید. برای بهبود زبان بدن نکاتی را که گفتیم به شما آموزش خواهیم داد.

آرامش فیس خود را در پوکر حفظ کنید

نفس عمیق بکشید ، شانه های خود را به گوش های خود برسانید و بگذارید پایین بیایند. پشت خود را قوس دهید و سپس  آن را در موقعیتی طبیعی و قائم قرار دهید. هر  تنشی وارد شد سریع گردن خود را بچرخانید. همه اینها به پوکر فیس شما در بازی پوکر کمک می کند تا به حالت مناسبی برگردید و هر تنشی را که ایجاد کرده اید از بین ببرد و اضطراب در فیس شما هرگز نمایان نشود.

از تنظیم مکرر بدن یا لباس خودداری کنید

یکی از مواردی که شاید از نظر خیلی ها مهم نباشد، استفاده بی مورد از دست ها برای تنظیم لباس ها و یا دیگر نقاط بدن است. این کار می تواند شدیدا پوکر فیس ( poker face ) شما را بهم بزند. چه هیجان زده و چه عصبی باشید، هر حرکتی می تواند ضربه بزرگی به احساسات شما باشد. به خودتان توجه کنید تا مطمئن شوید که هیچ یک از این موارد را انجام نمی دهید:

  • جویدن ناخن
  • ضربه زدن به انگشتان
  • کشیدن آستین های پیراهن ،  یقه یا کراوات
  • ماليدن صورت ، مالیدن دستها به هم و يا مالیدن بازوها

تنش ها را به اجسام دیگر انتقال دهید

برای اینکه بتوانید فیس مناسبی در بازی پوکر داشته باشید این نکته ضروری است که تنش های موجود در خود را به اجسام دیگر منتقل کنید. یک توپ نرم در دست خود نگه دارید و یا دست خود را مشت کنید تا هرگونه تنشی که در بدن شما ذخیره شده، گرفته شود. دشوار است که تمام بدن خود را شل کنید، بنابراین اگر دچار تنش زیاد شدید، سعی کنید فقط در یک قسمت از بدن خود این استرس را حفظ کنید.

  • هر حرکتی یا تنشی را که دارید پنهان کنید. به عنوان مثال، مشت خود را در زیر میز نگه دارید یا زانوهای خود را به هم فشار دهید تا هرگونه تنشی را به جایی هدایت کنید که هیچ کس متوجه آن نشود.
  • کارتهای خود را خیلی محکم نگیرید.

تاثیر صدای خنثی بر پوکر فیس

یکی از مهمترین مواردی که برای داشتن یک پوکر فیس خوب به آن تاکید شده است، نوع صحبت کردن و آوای صدای شما در بازی پوکر است که تاثیر بسیار زیادی بر چهره یا همان فیس شما دارد. اگر در هنگام بازی پوکر بتوانید شمرده شمرده و بدون تنش صحبت کنید مطمئن باشید تاثیر مثبتی بر روی فیس و چهره شما خواهد داشت. ما در این بخش بطور مفصل راجب تاثیر صدای خنثی بر پوکر فیس صحبت خواهیم کرد و نکات بسیار مهمی در این زمینه به شما آموزش خواهیم داد.

با لحنی یکسان و متعادل صحبت کنید

صدای شما قادر به نشان دادن احساسات شما در بازی پوکر است. لرزیدن صدای شما در حین صحبت، راهی آشنا برای شناسایی اضطراب شما است. قبل از صحبت کردن گلو خود را پاک کنید یا نفس بکشید تا هوای کافی برای صحبت داشته باشید. مطمئن باشید صحبت کردن با لحنی یکسان و متعادل فیس شما را آرام جلوه خواهد داد.

از زیاد صحبت کردن پرهیز کنید

اگر می خواهید فیس و چهره مناسبی از خود در بازی پوکر به نمایش بگذارید از زیاد صحبت کردن پرهیز کنید. تاکید بیش از حد بر جملات نشان می دهد که عصبی هستید یا مطمئن نیستید.

  • پاسخ های یک کلمه بدهید.
  • اگر در حال بازی با دوستان هستید و پول واقعی در معرض خطر نیست، ممکن است جو کمی آرام تر باشد. بنابراین صحبت کردن مناسب تر است. فقط هنگام بررسی دست خود مراقب باشید.

استفاده از حرکت دادن سر بجای صحبت کردن

اگر راحت صحبت نمی کنید سر خود را تکان دهید. وقتی از شما سوالی پرسیده شد بجای جواب “بله” یا “نه” با تکان دادن سرتان پاسح دهید. اگر احساس راحتی نمی کنید، بجای صحبت، به سادگی از زبان بدن استفاده کنید تا جواب خود را ارائه دهید. همچنین برای اینکه حواس خود را پرت کنید و از صحبت کردن خودداری کنید، آدامس بجوید البته مواظب باشید که با مدل جویدن آدامس استرس خود را منتقل نکنید و فیس خود را در بازی پوکر بهم نریزید.

چگونه با پوکر فیس بازیکنان را تحت فشار قرار دهیم؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم برای داشتن یک پوکر فیس مناسب در هنگام استرس باید از زیاد صحبت کردن پرهیز کنید. اما اگر بازیکنی هستید که بر استرس خود به خوبی غلبه میکنید، لازم است برای اینکه کاملاً جو را در اختیار داشته باشید، به جای اینکه ساکت باشید در مورد هر دست یا نتیجه ای اظهار نظر کنید.

بلوف در پوکر بخش مهمی از بازی پوکر است که ما در مبحثی جداگانه بطور مفصل راجب آن صحبت کرده ایم. به عنوان مثال، شما می توانید یک دست بد دریافت کنید و وانمود کنید یک دست برنده گرفته اید. اگر به طور مداوم با عکس العمل های خود متناقض باشید ، هیچ کس قادر به حدس زدن واکنش های واقعی شما نخواهد بود. انجام این کار بسیار سخت تر است اما می تواند به نفع شما باشد.

پرسش های متداول در مورد پوکر فیس

چطور می توانم پوکر فیس خود را حفظ کنم بدون اینکه خسته شوم؟
برای جلوگیری از خسته شدن، در حالی که پوکر فیس خود را حفظ می کنید به ارزیابی دست های حریفان و حالات چهره آنها دقت داشته باشید.
چگونه می توانم همیشه و نه فقط در شرایط خاص، پوکر فیس خود را حفظ کنم؟
تمرین تمرین و تمرین! اگر مدت طولانی را برای تمرین فیس پوکر خود بگذارید، این حالت در بازی برای شما به عادت تبدیل می شود.
چگونه می توانم فیس خود را در زمان مسحره کردن دیگران در بازی پوکر حفظ کنم؟
نکته این است که خودتون را کنترل کنید به موضوعات جدی و یا غم انگیز فکر کنید تا  صورت شما به طور طبیعی جدی شود.
اگر در زمان بازی خارش گرفتیم، چه رفتاری انجام دهیم؟ آیا  خود را بخارانیم یا فقط کاملاً ساکت باشیم؟
سعی کنید در زمان بازی عکس العمل های خود را به حداقل برسانید.

بدون نیاز به فیلتر شکن