شرطبندی

پوکر فیس چیست؟ (معنی poker face)

پوکر فیس چیست؟ (معنی poker face)

پوکر فیس : برای پوکر باز واقعی و جهانی شدن علاوه بر یادگیری تکنیک های پوکر لازم است که یاد بگیریم چگونه poker face خوبی در زمان بازی داشته باشیم. برای داشتن چهره خوب در پوکر هم شما نیاز به تمرین زبان بدن دارید. این کار باعث می شود تا بتوانید مشکلات چهره خود را در زمان بازی پیدا کرده و در بازی زنده پوکر برنده زمین باشید. ما در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد که چگونه در هنگام بازی چهره نرمالی داشته باشید و چگونه از زبان بدن خود در این بازی استفاده کرده و به موفقیت برسید.

پرداخت با درگاه کریپتو

پوکر فیس چیست؟

پوکر فیس چیست؟

پوکرفیس به معنی چهره بی حالت است. این موضوع زمانی که است که از چهره فرد هیچ حالتی را نمی توان متوجه شد. در بازی پوکر فرد باید بتواند چهره خود را بگونه ای نگه دارد که طرف مقابل نتواند کارت او را حدس بزند.

در واقع داشتن پوکر فیس ( poker face ) خوب به معنای ابراز واکنش های مثبت یا منفی در بازی، نگه داشتن بدن در حالت آرام و تعامل آرام با سایر بازیکنان پوکر است. بخاطر داشته باشید که در صورت زیاد بودن تنش ها برای شما مشکل ایجاد می شود و داشتن آرامش و تعادل صورت در بازی پوکر ضروری است.

زبان بدن نیز یکی از اصلی ترین مواردی است که برای داشتن یک پوکر فیس خوب به شما کمک می کند. وقتی شما بتوانید آرامش را در فیس خود حفظ کرده و یا از تنظیم بی مورد لباس و بدن خود خودداری کنید و تنش های موجود در بازی را جای دیگری انتقال دهید، قطعا در این بازی موفق خواهید شد.

چگونه پوکر فیس باشیم؟

با تسلط و به کارگیری تکنیک های خاص، شما قادر خواهید بود فیس یا همان صورت خود را شل کرده و از برقراری ارتباط نا آگاهانه از طریق زبان بدن خودداری کنید. البته زبان بدن نیز یکی از اصلی ترین مواردی است که برای داشتن یک پوکر فیس خوب به شما کمک می کند. وقتی شما بتوانید آرامش را در فیس خود حفظ کرده و یا از تنظیم بی مورد لباس و بدن خود خودداری کنید و تنش های موجود در بازی را جای دیگری انتقال دهید، قطعا در این بازی موفق خواهید شد.در ادامه قصد داریم مهمترین نکات را برای داشتن پوکر فیس مناسب و ایده ال به شما اموزش دهیم.

چهره خود را آرام نشان دهید

چهره خود را آرام نشان دهید

 برای اینکه یک پوکر فیس خوب داشته باشید در اولین قدم لازم است که چهره یا همان صورت خود را آرام کنید. کنترل عواطف و واکنش هایتان در مورد دست هایی که می گیرید بخش مهمی از بازی پوکر است. ذهن خود را پاک کرده، صورت خود را شل کنید و با یک تنفس عمیق آرامش را به چهره خود هدیه دهید. در واقع با این کار کلیه واکنش های خود را پنهان میکنید تا کسی متوجه نشود به چی فکر می کنید یا قصد دارید چه کاری را انجام دهید.

ارتباط چشمی را با دیگران حفظ کنید

ارتباط چشمی با دیگران را حفظ کنید. این نکته نیز یکی دیگر از مهم ترین قدم ها برای داشتن یک پوکر فیس ایده ال است. شما می توانید با نگاه کردن به چهره افرادی که به آنها اطمینان دارید و با خیره شدن به چشمهای اطرافیان، برنده دست پوکر شوید. خیره شدن در چشم ها نشان می دهد که شما چیزی برای پنهان کردن ندارید. بنابراین آنها نمی دانند از شما چه انتظاری دارند.

گاهی پلک بزنید

گاهی پلک بزنید

خیره شدن به فضا یا تمرکز بیش از حد بر روی کارت های بازی نیز poker face شما را به خطر می اندازد. این نشان می دهد که شما به اطراف توجه نمی کنید و یا از دست و شانس خود نگران هستید. به خود یادآوری کنید که پلک بزنید تا هنگام تمرکز چشمان شما خشک نشود. البته مراقب باشید که پلک زدن بیش از حد نیز می تواند عصبی بودن شما را نشان دهد که این قضیه نیز در چهره شما بسیار تاثیر گذار است. در واقع شما باید تعادل را رعایت کرده و هر از گاهی اقدام به پلک زدن کنید نه بصورت مداوم. تمرکز بیش از حد بر روی یک چیز بصری نیز می تواند شما را منحرف کند و ممکن است یک بازی مهم را از دست بدهید

فک را آرام کنید

فک را آرام کنید

لب های خود را در کنار هم نگه دارید و فک را آرام کنید. دهان شما پشتیبان اصلی برای عضلات صورت یا همان فیس شما در پوکر است و هرگونه تنش، لبخند و یا اخم بر poker face شما تأثیر می گذارد. ابتدا فک خود را شل کنید و فضایی بین دندانهای خود ایجاد کنید. چند بار دهان خود را باز کرده و ببندید تا به آرامش برسید. از نشان دادن دندان خودداری کنید. خواه برای یک پوزخند کوچک، دندانهای قابل رویت بدان معنی است که دهان شما در حال حرکت است و حرکت شما  را می تواند لو بدهد. دندانهای خود را به هم فشار ندهید زیرا استرس را در فیس شما نمایان می کند.

مستقیم به جلو نگاه کنید

مستقیم به جلو نگاه کنید

مستقیم به جلو نگاه کن. دقت کنید برای اینکه پوکر فیس شما بهم نریزد هرگز از گوشه چشمان خود به سمت چپ یا راست نگاه نکنید. اینها همه چیزهایی است که می تواند سرنخی برای رقیبان شما در بازی پوکر باشد که چیزی برای مخفی کردن دارید مثل داشتن کارت خوب یا بد در دستانتان. پس هرگز از گوشه چشمانتان به حریفان نگاه نکنید تا مبادا از طریق چهره نامناسب سرنخی به انها بدهید. انجام این کار دشوار است، اما حرکات چشم خود را به حداقل برسانید.

از عینک آفتابی استفاده کنید

از عینک آفتابی استفاده کنید

در هنگام بازی حتما عینک آفتابی بزنید تا دیگر نیازی به نگرانی در مورد چشمان خود نداشته باشید. در صورت داشتن نور کافی، زدن عینک آفتابی باز هم پیشنهاد می شود. استفاده از عینک آفتابی یکی از اصلی ترین اقدامات پوکربازان حرفه ای برای داشتن یک پوکر فیس ایده آل است.

آرامش خود را حفظ کنید

آرامش فیس خود را حفظ کنید

نفس عمیق بکشید ، شانه های خود را به گوش های خود برسانید و بگذارید پایین بیایند. پشت خود را قوس دهید و سپس  آن را در موقعیتی طبیعی و قائم قرار دهید. هر  تنشی وارد شد سریع گردن خود را بچرخانید. همه اینها به شما در بازی پوکر کمک می کند تا به حالت مناسبی برگردید و هر تنشی را که ایجاد کرده اید از بین ببرد و اضطراب در چهره شما هرگز نمایان نشود.

از تنظیم مکرر بدن یا لباس خودداری کنید

از تنظیم مکرر بدن یا لباس خودداری کنید

یکی از مواردی که شاید از نظر خیلی ها مهم نباشد، استفاده بی مورد از دست ها برای تنظیم لباس ها و یا دیگر نقاط بدن است. این کار می تواند شدیدا چهره عادی شما را بهم بزند. چه هیجان زده و چه عصبی باشید، هر حرکتی می تواند ضربه بزرگی به احساسات شما باشد. به خودتان توجه کنید تا مطمئن شوید که هیچ یک از این موارد را انجام نمی دهید:

  • جویدن ناخن
  • ضربه زدن به انگشتان
  • کشیدن آستین های پیراهن ،  یقه یا کراوات
  • ماليدن صورت ، مالیدن دستها به هم و يا مالیدن بازوها

تنش ها را به اجسام دیگر انتقال دهید

تنش ها را به اجسام دیگر انتقال دهید

یک توپ نرم در دست خود نگه دارید و یا دست خود را مشت کنید تا هرگونه تنشی که در بدن شما ذخیره شده، گرفته شود. دشوار است که تمام بدن خود را شل کنید، بنابراین اگر دچار تنش زیاد شدید، سعی کنید فقط در یک قسمت از بدن خود این استرس را حفظ کنید.

با لحنی یکسان و متعادل صحبت کنید

با لحنی یکسان و متعادل صحبت کنید

صدای شما قادر به نشان دادن احساسات شما در بازی پوکر است. لرزیدن صدای شما در حین صحبت، راهی آشنا برای شناسایی اضطراب شما است. قبل از صحبت کردن گلو خود را پاک کنید یا نفس بکشید تا هوای کافی برای صحبت داشته باشید. مطمئن باشید صحبت کردن با لحنی یکسان و متعادل چهره شما را آرام جلوه خواهد داد. در واقع نوع صحبت کردن و آوای صدای شما در بازی پوکر تاثیر بسیار زیادی بر چهره یا همان فیس شما دارد. اگر در هنگام بازی پوکر بتوانید شمرده شمرده و بدون تنش صحبت کنید مطمئن باشید تاثیر مثبتی بر روی چهره شما خواهد داشت.

از زیاد صحبت کردن پرهیز کنید

از زیاد صحبت کردن پرهیز کنید

اگر می خواهید چهره مناسبی از خود در بازی پوکر به نمایش بگذارید از زیاد صحبت کردن پرهیز کنید. تاکید بیش از حد بر جملات نشان می دهد که عصبی هستید یا مطمئن نیستید. در واقع بهتر است پاسخ های شما یک کلمه ای باشد.

استفاده از حرکت دادن سر بجای صحبت کردن

استفاده از حرکت دادن سر بجای صحبت کردن

اگر راحت صحبت نمی کنید سر خود را تکان دهید. وقتی از شما سوالی پرسیده شد بجای جواب “بله” یا “نه” با تکان دادن سرتان پاسح دهید. اگر احساس راحتی نمی کنید، بجای صحبت، به سادگی از زبان بدن استفاده کنید تا جواب خود را ارائه دهید. همچنین برای اینکه حواس خود را پرت کنید و از صحبت کردن خودداری کنید، آدامس بجوید البته مواظب باشید که با مدل جویدن آدامس استرس خود را منتقل نکنید و چهره خود را بهم نریزید.

چگونه با poker face بازیکنان را تحت فشار قرار دهیم؟

چگونه با poker face بازیکنان را تحت فشار قرار دهیم؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم برای داشتن یک poker face مناسب در هنگام استرس باید از زیاد صحبت کردن پرهیز کنید. اما اگر بازیکنی هستید که بر استرس خود به خوبی غلبه میکنید، لازم است برای اینکه کاملاً جو را در اختیار داشته باشید، به جای اینکه ساکت باشید در مورد هر دست یا نتیجه ای اظهار نظر کنید.

در واقع شما می توانید یک دست بد دریافت کنید و وانمود کنید یک دست برنده گرفته اید. اگر به طور مداوم با عکس العمل های خود متناقض باشید، هیچ کس قادر به حدس زدن واکنش های واقعی شما نخواهد بود. انجام این کار بسیار سخت تر است اما می تواند به نفع شما باشد.

پرسش های متداول کاربران

  1. چطور می توانم پوکر فیس خود را حفظ کنم بدون اینکه خسته شوم؟

    برای جلوگیری از خسته شدن به ارزیابی دست های حریفان و حالات چهره آنها دقت داشته باشید. 

  2. چگونه می توانم فیس خود را در زمان مسحره کردن دیگران در بازی پوکر حفظ کنم؟

    نکته این است که خودتون را کنترل کنید به موضوعات جدی و یا غم انگیز فکر کنید تا  صورت شما به طور طبیعی جدی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.